Suha koža

Jadranka Korsika Mrak dr. med.

Lep pozdrav! Jaz pa imam problem s suho kožo na trebuhu.Stara sem 26 let in do pred kratkim nisem nikoli imela takšnega problema.Koža na trebuhu in na bokih je zelo suha in se mi lušči.Je mogoče to p...

Vprašanje
Lep pozdrav! Jaz pa imam problem s suho kožo na trebuhu.Stara sem 26 let in do pred kratkim nisem nikoli imela takšnega problema.Koža na trebuhu in na bokih je zelo suha in se mi lušči.Je mogoče to posledica obiskovanja solarija poleti? To se mi je začelo pojavljati pred 3tedni,in moram reči,da sem poskusila od pilinga,sisalove rokavice in mazanja z baby oljem,ki je zelo masno.Malo se je izboljšalo stanje,ampak ne v celoti.Ali je možno tudi,da se je koža "razvadla",kar se tiče mazanja z oljem,ali pa je to kakšen znak kožne bolezni? Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav!Tatjana
Odgovor
Spoštovani Suha koža je pogosto dedna in združena z zmanjšanim izločanjem loja. Lasje so suhi, na posameznih delih pa se koža drobno lušči. Glede nege vam priporočam uporabo trdih mil in ne tekočih, ker te preveč izsušijo kožo. Vsaj enkrat tedensko si pripravite oljno kopel. V lekarnah povprašajte za Linola fett oljno kopel ali Trixera oljno kopel. Spremembe na vaši koži ni povzročil obisk solarija, vseeno pa vam svetujem posvet pri dermatologu preden se boste ponovno odločila za solarij. Lep pozdrav
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Preberi še
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.