Suha koža

Jadranka Korsika Mrak dr. med.

Spomladi 2002 se mi je na bradi močno posušila koža(levi del).Koža izgleda kot z luskami pokrita in nekoliko starikava.Po kakšni veliki fizični obremenitvi je to mesto močno pordelo(kot od vetra,sonca...

Vprašanje
Spomladi 2002 se mi je na bradi močno posušila koža(levi del).Koža izgleda kot z luskami pokrita in nekoliko starikava.Po kakšni veliki fizični obremenitvi je to mesto močno pordelo(kot od vetra,sonca,morja..)Občasno me tudi peče ali malo srbi. Toda obiskala sem dermatologinjo v Kranju, ki me je odlovila, češ, da gre samo za zelo intenzivno suho kožo in da naj začnem čez dan uporabljati nočne kreme. Takoj pa mi je napisala neko zdravilo, pripravljeno v lekarni(iz oliv.olja), ki pa ni popolnoma nič pomagalo.Poskusila sem že z vse mogočimi mazili, ki so blagodejni za kožo,bepanteni,olji,edino diprosalik je vso stvar malo(za kratek čas)zavrl, a se je kmalu ponovilo,čeprav je ob tem ostajala koža intenzivno pordela. Svetujte mi, kaj naj še poskusim, saj sem izčrpala vse dobre nasvete.Poleg tega pa nisem menjala nobene kozmetike, po tem pojavu ne uporabljam pudrov(le kadar le-to prekrivam). Moje kože me je groza po vsaki tekmi ali treningu, ko je telo močno prekrvavljeno. Pa še to:sem 2 mes.noseča,tako da kakšnih antibiot.zdravil ne bi poskusila. Za Vaš trud Vam bom zelo hvaležna in se že veselim Vašega odgovora. Lp, Jana
Odgovor
Spoštovani Po tem kar ste opisala v pismu, menim, da imate kožo zelo občutljivo. Drobno žilje na obrazu reagira pri vas zelo hitro na spermembo zunanje ali telesne temperature. Glede nege kože bi vam priporočala ob poslabšanjih kamilični obkladek za nekaj minut in uporabo negovalnih krem za občutljivo kožo npr. od Eucerina ali Avene . Odsvetujem vam mazanje obraza z diprosalic mazilom. Lep pozdrav
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Preberi še
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.