Šumenje v ušesih

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Pozdravljeni! Za znižanje krvnega pritiska so mi predpisali Olivin 2x20 mg in Bloxan 2x100 mg. Ta zdravila jemljem približno 15 let. Od kar jemljem Olivin so se mi pojavile bolečine v ušesih. ORL p...

Vprašanje
Pozdravljeni! Za znižanje krvnega pritiska so mi predpisali Olivin 2x20 mg in Bloxan 2x100 mg. Ta zdravila jemljem približno 15 let. Od kar jemljem Olivin so se mi pojavile bolečine v ušesih. ORL pregled ni pokazal nič posebnega, bolečine pa so ostale. Sprva bolj poredkoma, nato vedno pogosteje do dnevnih. So zelo boleče oz. pekoče in trajajo cca 12 ur. Pojavilo se mi je tudi povečanje želodčne kisline. Predpisali so mi zdravilo Ortanol 20 mg, ki mi zelo pomagajo, kot čudežno pa so mi skoraj izginile bolečine v ušesih. Pojavilo pa se mi je neznosno zvonenje v ušesih. Kaj bi bil vzrok temu? Krivdo dajem na zdravilo Olivin. Ali obstoja zdravilo z enakim učinkom kot je Olivin vendar iz drugih sestavin? Kako odpraviti neznosno zvonenje v ušesih? Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Odgovor
Olivin jemljete 15 let, šumenje pa se je pojavilo šele pred kratkim? Povezava se mi ne zdi preveč logična! Pri zdravniku, ki vam je predpisal Ornatol povprašajte za stranske učinke tega zdravila (preberite tudi zdravilu priloženo informacijo). Šumenje v ušesih je navadnom povezano z okvaro sluha, oboje pa je lahko posledica žilnimih sprememb, ki so posledica povišanega krvnega pritiska.... In še veliko je drugih vplivov, ki bi jih bilo potrebno preveriti oz. izljučiti. Če je šumenje neznosno le obiščite ORL specialista. LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.