Šumenje v ušesih

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Spoštovani Igor Fajdiga dr.med.! Star sem 56. let. Pred približno tremi leti sem začutil v desnem ušesu nežno zvonenje, ki pa se z leti vse bolj povečuje in je neprekinjeno. Bil sem na pregledu v L...

Vprašanje
Spoštovani Igor Fajdiga dr.med.! Star sem 56. let. Pred približno tremi leti sem začutil v desnem ušesu nežno zvonenje, ki pa se z leti vse bolj povečuje in je neprekinjeno. Bil sem na pregledu v Ljubljani. Odkrili so, da naj bi doživel ušesno kap. Zanima me ali to drži in kako je mogoče odpraviti ali vsaj omiliti neznosno zvonenje. Hvala in lep pozdrav!
Odgovor
Spoštovani! Vaš izraz 'ušesna kap' kaže, da kar dobro razumete vrok in posledico vaših težav. Gre za dogajanje globoko v glavi (centralnem živčnem sistemu), na katerega je težko neposreddno vplivati. Živčno tkivo, ki je prizadeto se težko obnavlja zato je tudi zdravljenje težko in uspeh največkrat skromen. Je pa mogoče šumenje premagati (čeprav ne vedno odpraviti). Zato bo potrebno veliko volje in prizadevanja z vaše strani in sodelovanje z zdravnikom specialistom za ta vprašanja. Metod zdravljenja je več (prav to, da jih je več, kaže da ni nobena povsem učinkovita), najboljšo pa vam bo predlagal audiolog po pregledu in preiskavah, ki jih bo opravil. Lep pozdrav!
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.