Šumenje v ušesih

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Pozdravljeni! Pet let sem zaposlena na delovnem mestu, ki zahteva uporabo slušalk.Pred dobrim letom mi je pričelo šumeti v ušesih.Včasih je šumenje zelo glasno,drugič malo manj.Obdobja brez šumenja so...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pet let sem zaposlena na delovnem mestu, ki zahteva uporabo slušalk.Pred dobrim letom mi je pričelo šumeti v ušesih.Včasih je šumenje zelo glasno,drugič malo manj.Obdobja brez šumenja so zelo,zelo redka.V času,ko mi je pričelo šumeti v ušesih sem adaptirala kopalnico( celodnevni močan hrup )in ne vem ali šumenje morda povezano s tem.Šumenje "je slišati" kot, da bi bili pod morsko gladino, zelo redko mi tudi rahlo zvoni.Pri delu nosim slušalke, katerih uporaba mi povzroča bolečine na desnem ušesu.Po približno 1 uri me začneta boleti zunanji in notranji del ušesa,levo uho je v redu.Zanima me ali obstaja povezava med šumenjem in bolečinami? Zanima me tudi koliko časa je priporočljivo uporabljati slušalke( dnevno ) in ali lahko zaradi uporabe le-teh pride do poškodbe ušesa.Povedati vam moram tudi to,da se je pri moji mami pojavilo šumenje v ušesih pri njenih 43-ih letih in s tem živi že 20 let.Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem.Barbara
Odgovor
Šumenje v ušesih nastane zaradi (pre)dolgega izpostavljanja (prekomernemu) hrupu, nagnjenost k temu pa je tudi dedno pogojena. Same slušalke (če ne poslušate glasno) ga ne povzročajo, bolečina nastane zaradi pritiska na uhelj (kot opisujete v 'zunanjem in notranjem delu ušesa'). Obiščite ORL specialista! LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.