Test nosečnosti

Ksenija Šelih Martinec dr. med.

Pozdravljeni. Punca je stara 27 let in ima dva otroka, 4 in 8 let. Sedaj sma se odločila za ta tretjega,kar je uspelo vaj upava. Ima vse simntone kot jih je imela pri prvih dveh otrokih, test je pokaz...

Vprašanje
Pozdravljeni. Punca je stara 27 let in ima dva otroka, 4 in 8 let. Sedaj sma se odločila za ta tretjega,kar je uspelo vaj upava. Ima vse simntone kot jih je imela pri prvih dveh otrokih, test je pokazal tudi pozitivno in ne samo eden,ampak trije. Danes sma bila pr zdravniku in sma hotela izvedeti kaj več,vendar je izmeril pritisk in srčni utrip,vzel urin, ter vprašal nekaj vprašanj. Ko sma se vrnila domov naju je zdravnik klical in rekel da ne vidi da bi bila noseča oz da je test negativen in da morava na kri. Sedaj se sprašujema,če bi morala dat urin zjutraj ali res ni noseča, vendar so vsi simptomi kot prvi dve nosečnosti. Na nekem foromu je tudi brala da je lahko rak. Punca je zelo zaskrbljena sedaj. kaj mislite vi? Lepo se vam vnaprej zahvaljujeva za odgovor. V&G
Odgovor
Pozdravljeni! Ob znakih, ki jih omenjate res ne pomislim na raka! Seveda pa je pomembno, da ginekolog z ultrazvokom preveri ali ste noseči ali ne. Lahko greste tudi v laboratorij Adria Lab na Parmovi in prosite za odvzem krvi za beta hcg. S tem 100% ugotovite ali ste noseči al ne.
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.