Tetanus

Mag. Branko Šibanc dr. med.

Zdravo Pred kratkim sem se porezal na palec na nogi z rahlo narjavenimi palicami. Rana je bila približno 3- 4 mm globoka. Po 2 dnevih sem začel dobivati zelo blage krče v okolici noge na kater...

Vprašanje
Zdravo Pred kratkim sem se porezal na palec na nogi z rahlo narjavenimi palicami. Rana je bila približno 3- 4 mm globoka. Po 2 dnevih sem začel dobivati zelo blage krče v okolici noge na kateri je bila rana. Krči so bili prisotni nonstop ampak so bili tako blagi da si nisem mislil veliko o njih. Sedaj en teden od dogodka pa me tarejo glavoboli in grd kašelj. Pomislil sem seveda na tetanus, ampak očitno edini simptom ki ga imam so krci. Zanima me ce imam morda kakšno blago obliko tetanusa, ali me je samo strah pred njim in ni razloga za skrb?
Odgovor
V kolikor niste cepljeni proti tetanusu zadnjih 10 let, morate obiskati zdravnika. Glavobol in kašelj sicer ne sodita v klinično sliko tetanusa, ki se lahko še razvije kasneje.
Mag. Branko Šibanc, dr. med.
Preberi še
Mag. Branko Šibanc, dr. med.