Tetanus

Mag. Branko Šibanc dr. med.

Lep pozdrav...imam vprasanje glede vboda zeblja. pred natanko tednom dni sem pri podiranju stare brunarice neprevidno stopil na zebelj ki je bil zabit v lesu...skozi tenisko se mi je zapicil mogoce ka...

Vprašanje
Lep pozdrav...imam vprasanje glede vboda zeblja. pred natanko tednom dni sem pri podiranju stare brunarice neprevidno stopil na zebelj ki je bil zabit v lesu...skozi tenisko se mi je zapicil mogoce kaksnih 3-4 mm na oko v globino..bil je nekoliko zarjavel...rana ni zakrvavela. kasneje se mi ni niti gnojila ali bolela in se po dveh dneh zacelila. cepljen sem bil pred 6. leti..ko sem dobil sesti odmerek v srednji soli...zanime me ali je moznost da bi staknil tetanus ker me po enem tednu obcasno zaboli v tem podplatu kjer je bila vbodna rana.
Odgovor
Spoštovani! Glede na kompletno vakcinacijo in zadnji odmerek manj kot 10 let, ni nevarnosti za tetanus.
Mag. Branko Šibanc, dr. med.
Preberi še
Mag. Branko Šibanc, dr. med.