Težave s prebavo

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Spoštovani! Star sem 51 let in sem srčni bolnk. Diagnoza, ki mi je bila postavljena: kronična atrijska fibrilacija.Od spomladi (aprila) jemljem sledeča zdravila: Marivarin, lanitop 1 tbl s pavzo sobo...

Vprašanje
Spoštovani! Star sem 51 let in sem srčni bolnk. Diagnoza, ki mi je bila postavljena: kronična atrijska fibrilacija.Od spomladi (aprila) jemljem sledeča zdravila: Marivarin, lanitop 1 tbl s pavzo soboto in nedeljo, Lekoptin 1tbl. dnevno, Lorista 2 krat 1tbl dnevno in Aldactone 25mg dnevno.Od kar jemljem prej navedena zdravila, imam težave s prebavo. Zanima me, če so ta zdravila lahko vzrok za moteno prebavo(zaprtje)in katere zdravila za nemoteno prebavo, bi lahko jemal, da ne bi prišlo do morebitnih reakcij z zdravili, ki jih jemljem. Za odgovor se Vam že v naprej lepo zahvaljujem. Lep pozdrav!
Odgovor
Spoštovani, zdravila so lahko vzrok za zaprtje. Najprej priporočam, da z osebnim zdravnikom pregledata ali res potrebujeta vsa opisana zdravila (zlasti lekoptin, Aldactone) in če kakšnega lahko ukinete (npr. ali Loristo jemljete za visok pritisk, srčno popuščanje?) oziroma zamenjata. Za samo zaprtje pa svetujem tudi prehrano z več zelejnave, vlaknin, sadja in redno telesno aktivnost. Osebni zdravnik naj vas tudi pregleda če obstaja (razen zdravil) morda kak drug razlog za zaprtje in naj vas v tem primeru po njegovi presoji napoti na dodatne preiskave. Pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.