Težave z ravnotežjem

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Spoštovani. Pred enim letom, so mi ugotovili parezo desnega bobniča, kronično vnetje, ter odpoved ravnotežnega organa v desnem ušesu. Toda po enem letu (pol leta sem jemala Urutal) imam še vedno vrtog...

Vprašanje
Spoštovani. Pred enim letom, so mi ugotovili parezo desnega bobniča, kronično vnetje, ter odpoved ravnotežnega organa v desnem ušesu. Toda po enem letu (pol leta sem jemala Urutal) imam še vedno vrtoglavice, glavobole,ko sedim ali ležim se mi zdi kot da bi bila na ladji, ter na določene trenututke se mi zdi kot da sem izgubila stik z okolico saj vidim slabše, občasno piskanje v ušesih (pojavilo se je šele sedaj od nosečnosti), ter bolečine v vratnem delu, ter pod levo dojko. Pred mesecem dni sem imela tudi spontani splav v devetem tednu. Ct-glave je bil v mejah normale, ravno tako vse preiskave krvi, ter ultrazvok vratnih struktur. Zanima pa me, če se težave, kljub odpovedi ravnotežnega organa odpravijo. Ali bo operacija bobniča to ukinila, saj je sedaj to že zelo moteče. Ali bi lahko bili simptomi lahko povezani tudi z okvaro vratne hrbetenice, ker namreč delam v računovodstvu. Za odgovor se vam že v naprej najlepše zahvaljujem. Lp
Odgovor
Spostovana! Rad bi vam kaj vec povedal vendar postavljate prevec zelo razlicnih vprasanj, mislim tudi, da ste imela parezo obraznega zivca in ne bobnica.. no vse omenjene bolezni in stanja imajo medsebojni vpliv , nimajo pa vse tudi vzrocne zveze... Operacija bobnica lahko izboljsa tezave z ravnotezjem, ce je kronicno vnetje vzrok zanje... ravnotezje se pogoste normalizira tudi samo od sebe. Posvetujte se z zdravnikom, ki vas bo operiral, le on vam na vsa vprasanja lahko odgovori. LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.