Težko dihanje

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Pozdravljeni! Kako bi ugotovila, da je nekaj narobe s pljuči? Ne bi mogla bit zadihana oz. normalnoc funkcionirati že čez dan? Zadnje dni ugotavljam, da se mi pred spanjem, ko se umirim in sem s...

Vprašanje
Pozdravljeni! Kako bi ugotovila, da je nekaj narobe s pljuči? Ne bi mogla bit zadihana oz. normalnoc funkcionirati že čez dan? Zadnje dni ugotavljam, da se mi pred spanjem, ko se umirim in sem sključena, zdi, kot da so utesnjena oz. kot da vdihnem s pekinitvami, mislim, težko je opisat. Ko vdihnem sabo se v tem udihu okrog 5 zazdi, da ne bom mogla vdihnit do konca, ampak to se ne zzgodi, vdihnem normalno. Vseeno pa ne vem, če je kaj narobe, drugače diham čisto normalno.
Odgovor
Spoštovana g.! Če je kaj narobe s pljuči oz. dihanjem, se lahko ugotoviti edino s preiskavo pljučne funkcije ( sporimetrijo). To pomeni, da je potrebno izmeriti pljučni volumen in kapaciteto v mirovanju in tudi pri fizični obremenitvi. To preiskavo lahko naredite v najbližjem pljučnem dispanzerju (specialistični pljučni ambulanti). Pri pljučni bolezni je možno, da oseba težko diha samo občasno. Možno torej je, da je ostali del dneva dihanje povsem normalno. Če je kaj narobe s pljuči, to še ne pomeni, da ima bolnik težave cel dan. Upam, da boste hitro in uspešno rešili Vaše zdravstvene težave. VNa prvi pogled je sicer videti, da ni nič resnega v ozadju, vendar je vsekakor potrebno narediti preiskavo. Če ne bi uspela v Vaši ambulanti, se lahko obrnete direktno name v pljučno ambulanto Bolnišnice Sežana. Če se bi odločila za pregled pri nas , lahko pokličete tel. št. : 05 7074012.Za pregled potrebujete napotnico.
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.