Tranzitorna ishemična ataka

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Stara sem 57 let.Po koncu gledanja Tv, so se mi ze dvakrat v treh tednih pojavile pred ocmi bele pike.Takoj sem se vlegla.Zacutila sem otrplost rok in ust.treslo me je kot, da bi me zeblo.Bruhala sem....

Vprašanje
Stara sem 57 let.Po koncu gledanja Tv, so se mi ze dvakrat v treh tednih pojavile pred ocmi bele pike.Takoj sem se vlegla.Zacutila sem otrplost rok in ust.treslo me je kot, da bi me zeblo.Bruhala sem.to je trajalo priblizno eno uro.Nisem mogla razumljivo govorti.Mesala sem crke.drugi dan me je bolela glava in lezim ze tretji dan.Najleosa hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovani, najverjetneje je šlo za tako imenovano "tranzitorno ishemično atako-TIA", ki lahko napoveduje možgansko kap. Pojdite k osebnemu zdravniku, ki vas bo poslal do nevrologa. Pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.