Vprašanje
Pozdravljeni!
Imam težavo katera se mi je začela pojavljati pred 5 mesci. Vsak dan mi trza določeni del telesa, najbolj pa mi je grozno zvečer ko se umirim, saj začutim trzljaje v grlu in imam občutek, kot da mi poskoči in zastane srca. Naj še povem da sem imela pred leti EKG in je bil bp, pa tudi nosečnost je potekala brez teh znakov trzanja. Nevem ali je to znak pomanjkanja katerih vitaminov ali pa je posledica stresa, kajti imela sem določene težave. Ali to trzanje izveni po določenem času?
Hvala in lp.
Odgovor
Spoštovani,
Trzanje v mišicah je lahko povezano s pomanjkanjem nekaterih mineralov, čeprav je najpogosteje psihičnega izvora (tiki), prav tako kot občutek, da je srce »poskočilo« ali »zastalo«. Težave so največkrat povezane s t.i. anksiozno motnjo, ki jo stres lahko sproži. Več o tej motnji so lahko preberete na povezavi anksiozna motnja .
Predlagam vam, da se najprej pogovorite s svojim osebnim zdravnikom, ki lahko preveri, ali gre za pomanjkanje katerih mineralov ali vitaminov. Če pa so vaše težave predvsem psihičnega izvora, vam priporočam pogovor s strokovnjakom psihoterapevtom . Pazite nase,

Preberi še
Dr.sci. Andreja Pšeničny, univ.dipl.psih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV