Turi

Mag. Peter Popovič dr. med.

Brat ima na zadnjici luknje okoli njih je črno iz njih pa teče gnoj začela pa so mu prvo otekati moda sedaj zelo težko hodi nosi planice ker noče obiskati zdravnika se bojimo da ni kaj nalezljivega in...

Vprašanje
Brat ima na zadnjici luknje okoli njih je črno iz njih pa teče gnoj začela pa so mu prvo otekati moda sedaj zelo težko hodi nosi planice ker noče obiskati zdravnika se bojimo da ni kaj nalezljivega in če se po podatkih lahko ugotovi zakaj sploh gre ga pa močno boli za vašo pomoč se zahvaljujemo
Odgovor
. Opisani problem ne sodi v področje s katerim se ukvarjam, tako da Vam lahko dam le orientacijski odgovor. Najverjetneje gre za površinske abscese ( tur , furunkel ), ki nastanejo tako, da se vnetje razširi iz lastnih mešičkov v okolico. Turi niso nalezljivi. Najbolj uspešen način zdravljenja je kirurška drenaža. Vsekakor je potrebno da se čimprej zglasite pri vašem izbranem zdravniku, ki bo pogledal opisane spremembe in svetoval glede zdravljenja in nadalnjih diagnostičnih možnosti. Lep pozdrav
Mag. Peter Popovič, dr. med.
Preberi še
Mag. Peter Popovič, dr. med.