Uhajanje urina

Dejan Bratuš dr. med.

Težava se mi pojavlja približno eno leto. Po uriniranju, največkrat , ko že zapustim stranišče mi pride do izliva nekaj kapljic urina (včasih več, včasih manj). Najbolj je moteče, če nisem doma zaradi...

Vprašanje
Težava se mi pojavlja približno eno leto. Po uriniranju, največkrat , ko že zapustim stranišče mi pride do izliva nekaj kapljic urina (včasih več, včasih manj). Najbolj je moteče, če nisem doma zaradi mokrega spodnjega perila. Večkrat se mi pojavi tudi bolečina v obeh modih. Ob ležanju počasi mine. Bil sem na pregledu pri urologu (trikrat), izvidi in pregled (tudi ultrazvok) niso pokazali nobenega vnetja, tudi s prostato je vse uredu. Priporočil mi je le pitje ursi čaja in veliko gibanja. Ponoven pregled imam čez mesec, a menim, da ne bo nič drugače kot do sedaj. Hvala za odgovor.
Odgovor
Težava je pogosta, gre za manjšo količino urina v vratu mehurja oz. delu sečnice, ki se izprazni zaradi delovanja dveh mišic zapiralk. Težavo je težko zdraviti, včasih pomagajo alfa blokatorji. Najlažje se je navaditi po uriniranju počakati tako dolgo, da tista manjša količina urina izteče.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.