Visok krvni pritisk

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Pozdravljeni, prosim Vas za pomoč. Očetu se je danes nenadno začelo vrtetiin počutil se je slabo. Zmeril si je krvni tlak,ki je bil močno povišan:180/100. Povišal se mu je tudi srčni utrip na 1...

Vprašanje
Pozdravljeni, prosim Vas za pomoč. Očetu se je danes nenadno začelo vrtetiin počutil se je slabo. Zmeril si je krvni tlak,ki je bil močno povišan:180/100. Povišal se mu je tudi srčni utrip na 100. Sicer nima problemov s pritiskom, ima tudi normalno telesno težo, star je 50 let. Včasih ob spremembah vremena ali utrujenosti zazna pritisk, vendar ta ne presega 140/90. Zelo me skrbi zato se obračam na Vas, ker je k zdravniku naročen šele v sredo. Občasno ga bolijo tudi noge(čeima to kakšno povezavo), vendar ima službo vzdrževalca, kar vključuje veliko hoje po delovnih prostorih"gor in dol". Zjutraj preden je nastopila slabina, je spil kavo(pred njo ni jedel ničesar). Je nekadilec. Prosim pomagajte mi. S spoštovanjem, Metka.
Odgovor
Spoštovana gospa Metka, sem specialistka za pljučne bolezni, ne pa za krvni pritisk in srce. Prosim obrnite se na kardiologa. Lep pozdrav
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.