Vizita.si
Vizita zdravniki

POPovi zdravniki

Vnetje dlesni

Dušan Brajović dr. dent.med.
20. 12. 2009 13.36
0

Umik dlesni in peskanje zob. Pozdravljeni! Že nekaj časa se mi dlesni umikajo od zob, predvsem pri sprednjih zgornjih zobeh. Pri paradontologu sem naročena čez dva meseca, pred tem pa mi je os...

Vprašanje
Umik dlesni in peskanje zob. Pozdravljeni! Že nekaj časa se mi dlesni umikajo od zob, predvsem pri sprednjih zgornjih zobeh. Pri paradontologu sem naročena čez dva meseca, pred tem pa mi je osebni zobozdravnik očistil zobni kamen s klasično metodo in peskanjem. Po čiščenju mi je na dveh zobeh dlesen močno krvevela, bolečine in neprijeten skeleč občutek pa trajajo še danes, dva tedna po tem. Poleg tega se mi je na obeh zobeh dlesen odmaknila za še približno en milimeter (s tem, da na enem od obeh zob prej ni bilo opaziti odmika). Kljub mojemu opozorilu zobozdravniku, da sem še pri ščetkanju zelo pozorna, da si dlesni ne poškodujem in da dvomim, da je metoda peskanja zame primerna, je zobozdravnik trdil, da se s tem nikakor dlesen ne more poškodovati. Moje vprašanje je torej, ali je mogoče, da se z metodo peskanja poškoduje dlesen in če da, zakaj jo zobozdravniki kljub gangvitisu oz. začetku paradontalne bolezni izvajajo? Vnaprej se vam lepo zahvaljujem za vaš odgovor.
Odgovor
Pozdravljeni! Odstranitev zobnega kamna in peskanje ne povzroči umika dlesni. Nasprotno zobni kamen je vzrok vnetja dlesni, krvavenja in posledično umika. Kar opažate je verjetno, da je prej vneta in zatekla dlesen sedaj normalna, kar deluje kot da bi se umaknila. Zobni vratovi so lahko občutljivi saj je odstranjena obloga, ki je prej prekrivala zob. Lep pozdrav!
Dušan Brajović, dr. dent.med.
Preberi še
Dušan Brajović, dr. dent.med.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 574