Vnetje mehurja

Dejan Bratuš dr. med.

Stara sem 31 let. Nekako 4 leta se srecujem z nenehnimi vnetji mehurja in z vaginalnimi tezavami (glivice). Moz ima nenehne tezave s pekocim obcutkom pri uriniraju. Nenehno sva pri zdravniku in na odj...

Vprašanje
Stara sem 31 let. Nekako 4 leta se srecujem z nenehnimi vnetji mehurja in z vaginalnimi tezavami (glivice). Moz ima nenehne tezave s pekocim obcutkom pri uriniraju. Nenehno sva pri zdravniku in na odjemih vode. Na izvidu (voda) vedno pise nekaj bakterij, drugace so ostale vrednosti v normalah. Enako je z mozem. Opravljala sva ze velikokrat teste na bakterije (nekako na S...)ter obiske pri urologu. Splosni zdravnik mi kar naprej predpisuje Nolicin in ginekoloska zdravnica Canesten vaginalete. Po jemanju navedenega je nekaj casa boljse (kak mesec) potem pa se zopet zacnejo tezave znova. Pocasi obupujeva, saj vse skupaj traja ze nekaj let. Vrtiva se nenehno v krogu, tezave, zdravnik, laboratorij, nolicin, vaginalete. Za odgovovor se Vam iskreno zahvaljujeva!
Odgovor
Žal vam drugega kot ponovnega obiska pri urologu ne morem svetovati. Potrebno je natančno določiti vrsto bakterije in nato istočasno zdraviti oba s partnerjem. V poštev pride tudi dolgotrajna antibiotična zaščita z nizkimi dozami antibiotikov.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.