Vnetje nožnice

Edita Arh dr. med.

Pozdravljeni! Ker nisem zasledila med zdravniki ginekologa, se obračam na vas. Stara sem 27let in imam enega otroka. Moj problem pa je vnetje nožnice. Že pred porodom in sedaj po njem imam vedno par d...

Vprašanje
Pozdravljeni! Ker nisem zasledila med zdravniki ginekologa, se obračam na vas. Stara sem 27let in imam enega otroka. Moj problem pa je vnetje nožnice. Že pred porodom in sedaj po njem imam vedno par dni pred menstruacijo vnetje. Ne srbi in tudi nimam belega izcetka, me pa peče. Med menstruacijo me pa nič ne peče, me pa potem po njej. Moj ginekolog mi je predpisal kremo "canesten" Upam da mi boste lahko odgovorili na moje vprašanje in se vam že vnaprej zahvaljujuem.
Odgovor
Spoštovani! Vzrok za pekoč občutek ni le vnetje nožnice zaradi glivic, lahko je vnetje bakterijsko ali pa je draženje posledica alergije na sredstva, ki jih v tem predelu uporabljate (milo, deodoranti, toaletni papir, pralni praški in mehčalci...) Pretirana higiena z večkratnim umivanjem z milom prav tako zmanjša naravne obrambne sposobnosti kože in sluznic. Prav tako odsvetujemo uporabo "dnevnih" vložkov OB katerih se koža poti in je stalno vlažna. Za umivanje milo zadošča 1x dnevno, lahko ga zamenjate z enim od pripravkov na osnovi mlečne kisline, ki jih prodajajo v lekarnah. Poskusite odkriti morebitni sprožilec težav. Okrepite svojo splošno odpornost. Po potrebi se še posvetujte s svojim ginekologom.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.