Vnetje nožnice

Edita Arh dr. med.

Imela sem veliko vnetij nožnice in sedaj čutim tudi bolečine ob spolnih odnosih. Zanima me, zakaj čutim bolečine tudi ko nimam vnetja oz. kako se naj pozdravim? Ginekolog mi ni znal pomagati. Ali mi l...

Vprašanje
Imela sem veliko vnetij nožnice in sedaj čutim tudi bolečine ob spolnih odnosih. Zanima me, zakaj čutim bolečine tudi ko nimam vnetja oz. kako se naj pozdravim? Ginekolog mi ni znal pomagati. Ali mi lahko priporočite, na koga se naj obrnem? Hvala. Mateja
Odgovor
Spoštovani! Bolečina, ki jo čutite tudi ko nimate težav povezanih z vnetjem, je morda psihično pogojena, ker ste jo čutili ob pogostih vnetjih in jo podzavestno pričakujete vsakič. Pomembna je tudi zadostna vlaga, ki jo lahko dodate tudi s pomočjo gelov za vlaženje, ki so na voljo v lekarnah. Bolečina je lahko prisotna zaradi endometrioze ali vnetnega dogajanja v okolici maternice, kar pa je vaš ginekolog očitno že izključil.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.