Vnetje nožnice

Doc. dr. Adolf Lukanovič dr. med.

Lep pozdrav!Moj problem je,da se mi velikokrat pojavi vnetje nožnice,kljub temu, da nimam spolnih odnosov.Stara sem 20-let in imam ze 2 leti resnega fanta.To sem ponavadi zdravila z vaginaletami Canes...

Vprašanje
Lep pozdrav!Moj problem je,da se mi velikokrat pojavi vnetje nožnice,kljub temu, da nimam spolnih odnosov.Stara sem 20-let in imam ze 2 leti resnega fanta.To sem ponavadi zdravila z vaginaletami Canesten.Ali je nujno ,da jih uporabljam ali lahko s kakšno hrano odpravim ta vnetja?Je to posledica neodpornega organizma?Hvala za odgovore.
Odgovor
Pravilno ste sklepala, da je pogosto vnetje nožnice lahko posledica slabe odpornosti organizma. torej potrebni so splošni ukrepi za krepitev odpornosti, te pa verjetno poznate. Canesten je zdravilo proti glivičnem obolenju. če je vaše vnetje posledica glivične okužbe boste težko ugotovila sama, potreben bo pregled pri ginekologu. Če se lotimo problema od začetka moramo najprej spregovoriti o osebni higieni, dalje uporabi morebitnih sredstev za intimno nego, možnih alergičnih reakcijah in nenazadnje o prehrani. Določena živila nedvomno dražeče vplivajo na telesne sluznice, tudi sluznico spolovil. Ne smemo pozabiti tudi ekstremnega psihofizičnega stresa, ki vpliva na odpornost organizma. Skratka gre za neprijetno nadlogo, ki je lahko zelo zahtevna za zdravljenje. Lp
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.