Vnetje nožnice

Edita Arh dr. med.

Že leto in pol se mi ponavljajo okužbe nožnice z glivicami, občasno tudi bakterijske okužbe (zdravljene z Diflucanom, Diflazonom in še nekaterimi drugimi zdravili). Ugotovili so tudi okužbo z bakterij...

Vprašanje
Že leto in pol se mi ponavljajo okužbe nožnice z glivicami, občasno tudi bakterijske okužbe (zdravljene z Diflucanom, Diflazonom in še nekaterimi drugimi zdravili). Ugotovili so tudi okužbo z bakterijo Streptococus? (ponavadi se najde v mleku), ki je nevarna med nosečnostjo. Če zdravila pomagajo, se glivična okužba ponavadi po menstruaciji ponovi. Nosim samo bombažno perilo, ne nosim ozkih hlač, za umivanje uporabljam mila z nizkim pH. Med menstruacijo uporabljam bombažne vložke. Imam stalnega partnerja (zaradi mojih okužb uporabljava pri spolnih odnosih kondom), stara sem 23 let. Kaj predlagate naj naredim in ali se bo stanje sploh kdaj normaliziralo tako, da bom lahko preživela vsaj mesec brez neprijetnega srbenja in izcedkov. Bo pogosto jemanje zdravil pustilo na mojih rodilih posledice?
Odgovor
Spoštovani! Draženje je lahko tudi posledica alergije (lateks) ali drugih bolezni npr.sladkorne bolezni oziroma nizke splošne odpornosti. Smiselno bi bilo izključiti še te možnosti. Sicer pa zdravila, ki jih navajate na vaših rodilih ne bodo pustila posledic. Lep pozdrav
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.