Vnetje obmodka

Dejan Bratuš dr. med.

Lep pozdrav! Približno teden dni me boli v levem modu. Levo modo je zelo občutljivo na dotik, tako, da težko hodim. Zaradi bolečin sem moral prekiniti letni dopust (po mnenju osebnega zdravnika). Tak...

Vprašanje
Lep pozdrav! Približno teden dni me boli v levem modu. Levo modo je zelo občutljivo na dotik, tako, da težko hodim. Zaradi bolečin sem moral prekiniti letni dopust (po mnenju osebnega zdravnika). Takoj sem odšel na urgenco, kjer mi je urolog ugotovil vnetje desnega moda. dobil sem tablete Ciprobay. Pod rubriko diagnoza je zapisano Epididymitis accuta lat. sin. N 45.9. Moje vprašanje je koliko dni traja zdravljenje, kajti kot športnik zelo težko zdržim "priklenjen" na kavč, medtem ko moji prijatelji tečejo in kolesarijo. Ali obstaja način da pospešim zdravljenje? Hvala za odgovor in lep dan, Jože (33 let)
Odgovor
Žal ni naćina, vnetje obmodka se ponavadi pozdravi v dveh do treh tednih, mirovanje pa je pomemben del zdravljenja.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.