Vnetje obraznega živca

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Stara sem 45 let in delam v šostvu.Pred štirinajstimi dnevi se mi je vnel levi obrazni živec. Hodim na elektrostimulacijo in jemljem zdravila medrol. Zanima pa me koliko časa traja terapija, saj še ve...

Vprašanje
Stara sem 45 let in delam v šostvu.Pred štirinajstimi dnevi se mi je vnel levi obrazni živec. Hodim na elektrostimulacijo in jemljem zdravila medrol. Zanima pa me koliko časa traja terapija, saj še vedno težko zaprem oko in ustnic ne stisnem povsem. Prosim za čimveč informacij in najlepša hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovana! Vsaka okvara živcev se popravlja počasi, včasih tudi več mesecev. Koliko bo trajalo pri vas je težko napovedati brez natančnejših podatkov o vzroku in stopnji okvare. Upoštevajte navodila zdravnika, le on vam lahko posreduje več informacij. Pomaga tudi razgibavanjem pred ogledalom - poskušajte premakniti predele obraza, ki so prizadeti. Lep pozdrav
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.