Vnetje spolovila,

Prim. dr. Vasilij Cerar dr. med.

Lepo pozdravljeni! Zadnja dva dni me spolovilo peče in sem na njem opazila bele, koži podoben izcedek, ki se pojavlja na večih mestih. Izgledajo kot nekakšne glivice, nisem pa prepričana, da res gr...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni! Zadnja dva dni me spolovilo peče in sem na njem opazila bele, koži podoben izcedek, ki se pojavlja na večih mestih. Izgledajo kot nekakšne glivice, nisem pa prepričana, da res gre za glivice. Včeraj sem se temeljito umila in potem področje spolovila namazala s Canasten kremo. od takrat me malo manj peče, vendar je spolovilo še vedno temno rdeče barve. Zanima me, s čim naj omilim pekoč občutek in katero kremo bi lahko še uporabila. Ali svetujete tudi obisk pri ginekologu? Hvala za odgovor. Suzana
Odgovor
Spoštovana. Po opisu Vaših težav sklepam, da imate glivično vnetje nožnice in zunanjega spolovila. Uporabili ste lokalno higienske ukrepe in mazilo Canesten. Pečenje in rdečina sta se zmanjšali. Ukrep je bil pravilen, vendar premalo radikalen. Zdravljenje mora trajati dlje, tudi,če ste se odločili za lokalno zdravljenje. Boljše zdravljenje je z zdravili, ki jih jemljete na usta npr. Diflucan kapsule. Včasih je potrebno istočasno zdraviti tudi moškega. Tako zdravljenje seveda vodi zdravnik, ki pregleda spolovilo, vzame bris in predpiše ustrezno zdravljenje. Zato se odločite za obisk ginekologa.
Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.
Preberi še
Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.