Vnetje srednjega ušesa

Marjana Grm dr. med.

Pred nekaj dnevi sem imel močne bolečine v ušesu in zdravnik mi je predpisal Amoksiklav 1000. Že po treh tabletah se mi je izboljšalo in nisem imel več hudih bolečin. Potem sem še enkrat obiskal zdrav...

Vprašanje
Pred nekaj dnevi sem imel močne bolečine v ušesu in zdravnik mi je predpisal Amoksiklav 1000. Že po treh tabletah se mi je izboljšalo in nisem imel več hudih bolečin. Potem sem še enkrat obiskal zdravnika, da so mi izprali t.i. čepke v obeh ušesih. Moti me, da v ušesu še vedno slišim tako čudno zvenenje (težko najdem pravo besedo za opis tega zvoka). Poleg tega so glasovi, ki jih slišim zato nekoliko drugačnih frekvenc in oblik. Sprašujem, če je pojav zvenenja nekaj običajnega v takem primeru in koliko časa lahko to traja, ker je precej moteče. Hvala za odgovor.
Odgovor
Lep pozdrav! Zdravila ste praktično šele pričeli jemati in je pričakovati še določene težave. Ko boste zdravila pojemali do konca, pa je pričakovati, da se bodo težave umirile. Lep dan! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.