Vnetje trebušne slinavke

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Pozdravljeni! Prejšnji teden so moji znanki postavili diagnozo trebušne slinavke. Rekla mi je, da ima bolečine pod prsmi. Skrbi me pa zato, ker se zelo neredno prehranjuje, ima stresno delo in povrhu ...

Vprašanje
Pozdravljeni! Prejšnji teden so moji znanki postavili diagnozo trebušne slinavke. Rekla mi je, da ima bolečine pod prsmi. Skrbi me pa zato, ker se zelo neredno prehranjuje, ima stresno delo in povrhu vsega še kadi. Ali bi to lahko bila trebušna slinovka? Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.
Odgovor
Spoštovani, morda ste mislili vnetje trebušne slinavke? To se dokaže z določitvijo nekih kazalcev v krvi-amilaza, lipaza- samo informacijo glede pa pomaga pridobiti ultrazvok trebuha. Največkrat so vzrok vnetju bodisi žolčni kamni ali prekomerno uživanje alkohola. Pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.