Vraščen noht

Mag. Metka Adamič dr. med.

Pozdravljeni! Pred 3. leti sta se mi oba nohta na palcih na nogah zarasla v kožo in delno zagnojila. Z različnimi mazili sem dosegel, da noht na desnem palcu noge se ne zarašča več. Noht na levem p...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pred 3. leti sta se mi oba nohta na palcih na nogah zarasla v kožo in delno zagnojila. Z različnimi mazili sem dosegel, da noht na desnem palcu noge se ne zarašča več. Noht na levem palcu noge pa se še vedno zarašča v kožo, čeprav poskušam s striženjem preprečiti gnojenje, kar mi uspeva. Zanima me, kaj naj naredim, da se mi noht na palcu na levi nogi ne bi več zaraščal!? Hvala za odgovor in lep pozdrav
Odgovor
Spoštovani, svetujem, da se napotite k iskušenemu pedikerju, ki vam bo svetoval pravilno striženje nohta in vam priporočal način, s katerim stranske dele nohtov nekoliko privzdignete, da se ne vraščajo in ne povzročajo težav z vnetji in bolečinami. Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.