Vizita.si
Vizita zdravniki

POPovi zdravniki

Vstop v šolo

Mag. Mateja Hudoklin univ. dipl. psih.
27. 02. 2010 01.06
0

Imam predšolskega otroka ki bo jeseni dopolnil 6 let. Pri obisku psihologinji (obvezni pregled pri 5 letih) nam je svetovala razmislili o tem, da bi moral otrok eno leto kasneje v šolo zaradi motenj v...

Vprašanje
Imam predšolskega otroka ki bo jeseni dopolnil 6 let. Pri obisku psihologinji (obvezni pregled pri 5 letih) nam je svetovala razmislili o tem, da bi moral otrok eno leto kasneje v šolo zaradi motenj v koncentraciji (pozornosti). Imamo nekaj časa za premislek , ampak ne vem kako odločiti prav. Sama sicer ne vidim večjih težav kot s samo koncentracijo pozornosti,na splošno se mi zdi čisto normalno razvit za svoja leta. Zna šteti do 20, pozna večinoma vse črke , napiši svoje ime… tudi s spominom mislim da nima težav.( velikokrat zapomni dobesedno kakšen del besedila iz pravljice ali risanke) Ni hiperaktivni in če njega kaj zanima zna zelo dolgo se zamotiti s tem. Ampak po drugi strani opažam da veliko krat me med pogovorom(branjem) prekine( če ga ne zanima..) in vpraša nekaj drugega. Zanima me menije ali res je za otroka bolje počakati eno leto, in če ja, to zakaj. Zanima me tudi če se da s pravilnim zdravljenjem odpraviti to motnjo, in/ ali koko pomagati otroku da bo zadovoljen in uspešen u svojem življenju. L.P.!
Odgovor
Pozdravljeni! Otroci ob vstopu v šolo potrebujejo določeno stopnjo zrelosti na različnih področjih. Včasih razvoj ne gre na vseh področjih enakomerno hitro, pravimo, da poteka neharmonično. Lahko se odstopanja pojavljajo le na enem področju, npr. pri pozornosti in koncentraciji. Verjetno je psihologinja pri vašem sinu to opazila. Vsekakor odložen vpis v šolo lahko otroku predvsem koristi. Med šest in sedemletnikom je v zrelosti vsekakor lahko velika razlika. V enem letu otrok ponavadi veliko napreduje in s tem lahko šolske zahteve veliko bolje in uspešneje izpolnjuje (brez kakršne koli pomoči, zdravljenja ipd.). Vse to zelo pomembno vpliva na otrokovo samopodobo, njegovo doživljanje šole in sebe. Pri tem postavljamo temelje za otrokov odnos do šole za celo življenje. Če še vedno niste prepričani, kako bi se odločili, lahko poiščete drugo mnenje pri kakšnem drugem psihologu. To vam bo lahko pomogali pri odločitvi. Srečno!
Mag. Mateja Hudoklin, univ. dipl. psih.
Preberi še
Mag. Mateja Hudoklin, univ. dipl. psih.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650