Zamaščenost jeter

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Pozdravljeni! Še enkrat se vam oglašam, ker imam še več vprašanj.Pisala sem vam že, da so mojemu fantu postavili diagnozo: difuzna jetrna okvara v fazi steatoze. Sedaj pa naju zanima, kaj sploh je to...

Vprašanje
Pozdravljeni! Še enkrat se vam oglašam, ker imam še več vprašanj.Pisala sem vam že, da so mojemu fantu postavili diagnozo: difuzna jetrna okvara v fazi steatoze. Sedaj pa naju zanima, kaj sploh je to?! Zanima naju kako huda je ta diagnoza, kako daleč se lahko razvije in kako je sploh prišlo do tega? Moj fant je star 25 let in ni nikoli imel problemov z telesno težo. Da gre za bolezensko stanje smo opazili šele po nenadni izgubi zavesti po zaužitju enega piva, medtem ko pa če zaužije vino, pa do tega ne pride. Zdravnica mu je prepovedala uživanje alkoholni pijač, moram pa povedati da tudi pred izgubo zavesti ni nikoli užival alkoholnih pijač, spije pa tudi do 4 l vode na dan. Vsak dan. Zdravnica mu je sedaj dala napotnico za testiranje za hepatitis. Povejte mi ali obstaja sploh kakšna možnost, da sploh ima hepatitis. On sicer nima nobenega simptoma. Za odgovor se vnaprej zahvaljujem. Lep pozdrav!
Odgovor
Spoštovana! Steatoza pomeni zamaščenost jeter. Lahko je posledica vnetja (hepatitsa)i ali zastrupitve jeter, najpogosteje pa posledica prekomernega uživanja alkoholnih pijač. Potrebno bo opraviti ustrezne preiskave, brez njih je zgolj ugibanje. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.