Zamašena lojnica

POPOVI ZDRAVNIKI

Zamašena lojnica

Pozdravljeni, moje vprašanje bi bilo, če si lahko sam odstranim zamašeno lojnico, ki je malo pod ušesom. je namreč za plačat (brez besed) in ker me zelo moti, saj jo nenehno šlatam, ter pripombe...

Vprašanje
Pozdravljeni, moje vprašanje bi bilo, če si lahko sam odstranim zamašeno lojnico, ki je malo pod ušesom. je namreč za plačat (brez besed) in ker me zelo moti, saj jo nenehno šlatam, ter pripombe ljudi, kaj maš to in vedno kak pogled mi resen že najeda žvice. bi si jo kar piknil z iglo za šivanje ali čem podobnim, ker se je v meni nabralo že preveč negativne energije. to sprašujem samo zato, ker me zanima, če bi si lahko s tem zelo škodil. bi v tem primeru še enkrat premislil! lp! K.D
Odgovor
Lep pozdrav! Zamašene lojnice zdravimo operativno - lojnico odstrani kirurg v celoti. Če delček tkiva lojnice ostane v podkožju, se lahko zadeva ponovi. Kadar je potrebno odstraniti lojnico na obrazu ali drugih vidnih delih telesa je to poseg za plastičnega kirurga, strokovnjaka, ki najbolj obvlada skrivnosti operiranja in šivanja ran na način, dase bodo rane zacelile brez brazgotin. Po pravilih Zavoda za zdravstveno zavaraovanje (ZZZS) je potrebno nekataere (estetske) operacije plačati. Nisem prepričan, da sodi sem odstranitev ateroma (zamašene lojnice). Če takšno lojnico stiskamo se pogosto izvodilo, ki je bilo zamašeno, odpre in vsebino (loj) lahko iztisnemo. Nabiranje loja v taki lojnici se ponavlja. Če imamo smolo se lahko zaradi stiskanja... lojnica vname, zagnoji. Če se odločimo za bolj radikalni poseg in jo prebodemo, je nevarnost vnetja, okužbe, gnojenja še večja. Ste se poskusili pogovoriti z osebnim zdravnikom o napotitvi h kirurgu?. Vsekakor priporočam , da se na lojnico, če je zamašena, "spravi" strokovnjak, kirurg. Lep pozdrav!

Prim. Jurij Šubic, dr. med.
PREBERI ŠE

Prim. Jurij Šubic, dr. med.