Zamašena nosnica

Nisera Bajrović dr. med.

Lep pozdrav. Star sem 24 let, redno se ukvarjam s fitnesom, jem vitaminske pripravke (ABC, Vit C, Beta Karoten, B kompleks, česnov izvleček) in ze dolgo casa nisem zbolel, kar je seveda super. Moj pro...

Vprašanje
Lep pozdrav. Star sem 24 let, redno se ukvarjam s fitnesom, jem vitaminske pripravke (ABC, Vit C, Beta Karoten, B kompleks, česnov izvleček) in ze dolgo casa nisem zbolel, kar je seveda super. Moj problem je ta, da imam vedno izmenicno vsaj eno nosnico zamašeno (ze nekaj let). Veliko casa prezivim tudi za racunalnikom, ki vpliva na suho ozracje. Ali gre v mojem primeru za kaksno alergijo (na prah...) ali ...? Vem, da diham preplitko in ne s trebuhom, kje bi zvedel za vaje pravilnega dihanja? Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Odgovor
Glede zamašenosti ene nosnice je najprej potrebno preveriti anatomske razmere - pregled pri otologu in po njegovi presoji alergološko testiranje. Kar se tiče pravilnega dihanja vam lahko povem, da v bolnišnicah dihalne vaje bolnikom prikazujejo fizioterapevti.Ob podatku, da se veliko ukvarjate s športom pravilno dihanje ne bi smelo biti problem
Nisera Bajrović, dr. med.
Preberi še
Nisera Bajrović, dr. med.