Zaprtost

Jože Lavrinec

Lep pozdrav.upam, da to vprasanje sodi v vaso rubriko.muci me kronicno zaprtje, na blato ze nisem sla 13 dni, ko pa grem pogosto imam zraven kri. tezavo sem poskusala urediti z veliko vlaknin v prehra...

Vprašanje
Lep pozdrav.upam, da to vprasanje sodi v vaso rubriko.muci me kronicno zaprtje, na blato ze nisem sla 13 dni, ko pa grem pogosto imam zraven kri. tezavo sem poskusala urediti z veliko vlaknin v prehrani, najprej zjutraj spijem veliko vode,jem vsaj 300 g sadja dnevno,predvsem pomarance in jabolka,zelenjavo,2 litra vode,polnozrnate muslije in kruh,pa nic ne pomaga,trebuh pa me cedalje bolj boli in sem napihnjena.stanje se je poslabsalo po operaciji kolna,ker ze 4 tedne lezim v postelji.za nasvet bi vam bila zelo hvalezna,ker ne upam jemati odvajal in se na njih prevec navaditi..hvala za nasvet! ne vem,ce je pomembno, ampak stara sem 23 let in sem bila 6 let aktivna sportnica. lep pozdrav
Odgovor
Vaše vprašanje me je spodbudilo k takojšnjem odgovoru. Vaša trenutna situacija je po vsej verjetnosti razlog za odvajalo. O tem se čimprej pogovorite z vašim zdravnikom - predvsem katero bi bilo za vas najbolj primerno. In še malce komentarja: za veliko ljudi predstavlja redna telesna dejavnost zelo pomemben dejavnik za dobro prebavo. Žal je dolgotrajna bolezen ali poškodba tista, ki vse skupaj spremeni. Tudi o krvavem blatu se pogovorite z vašim zdravnikom. Tukaj bo potrebno nekaj napraviti. Saj mogoče ni vse skupaj nič, mogoče so se pojavile težave z hemeroidi, mogoče kaj drugega. Da ne boste v dvomih - morate k zdravniku. Če ni nič posebnega, boste tokrat rešili težavo z odvajalom, kasneje pa boste podobno situacijo poskušali reševati z dodajanjem lanenega semena v hrano ali samo z občasnim jemanjem, ter seveda z ostalo z vlakni bogato hrano. In srečno
Jože Lavrinec
Preberi še
Jože Lavrinec