Zardevanje

Živan Krevel dr. med. univ. dipl. biol.

Lep pozdrav! Na vas se obračam s prošnjo, če bi mi lahko svetovali glede mojega problema. Stara sem 23 let in sem diplomirala, sedaj pa sem vpisana na podiplomski študij. Moj problem je malce drugače...

Vprašanje
Lep pozdrav! Na vas se obračam s prošnjo, če bi mi lahko svetovali glede mojega problema. Stara sem 23 let in sem diplomirala, sedaj pa sem vpisana na podiplomski študij. Moj problem je malce drugačen - zardevam (v glavo mi butne kri), če se s kom pogovarjam. Obiskala sem že psihologa, vendar sem ugotovila, da mi po nekajkratnih pogovorih ni mogel pomagati. Ali mogoče obstajalo kakšne tablete, ali kakšna drugačna terapija, za preprečevanje te težave? Ta problem bi rada odpravila, še posebej sedaj, ko bom doštudirala in bom lahko napredovala v službi, kajti na višjem položaju bom imela veliko stika z ljudmi, in bi bil ta problem zelo nelagoden. Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor! XXX
Odgovor
Spoštovani, motnja, ki jo omenjate, kaže na nesamozavest v socialnih stikih. Homeopatija bi vam lahko pomagala, saj homeopatska zdravila med drugim krepijo tudi duševno plat. Kako dolgo bi terapija trajala je nemogoče napovedati (vsak bolnik je unikat in kot tak je pri zdravniku homeopatu tudi obravnavan; ne glede na motnjo se nekateri pozdravijo bistveno hitreje od drugih, nekaterim pa se stanje le izboljša in do ozdravitve ne pride), a smiselno bi bilo zdravljenju nameniti vsaj šest do 12 mesecev. Lep pozdrav, Živan Krevel
Živan Krevel, dr. med., univ. dipl. biol.
Preberi še
Živan Krevel, dr. med., univ. dipl. biol.