Zatrdlina na modih

Izr. prof. dr. Marjetka Uršič Vršaj dr. med.

Lepo pozdravljeni.Mene zanima:Pred 6 leti sem bil na operaciji pruha na levi modi.Čz čas se mi je začela pojavljati kot oteklina.Nato pa je nastala bula -zatrdlina.Šel sem k osebnemu zdravniku ki me j...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni.Mene zanima:Pred 6 leti sem bil na operaciji pruha na levi modi.Čz čas se mi je začela pojavljati kot oteklina.Nato pa je nastala bula -zatrdlina.Šel sem k osebnemu zdravniku ki me je dal na ultrazvok.Na ultrazvoku so rekli da ničesar ne vidijo in da so semenovodi normalno razpleteni.Občasno imam bolečine.Sedaj me pa zanima ali naj zaupam ultrazvoku da je to benigno ali je lahko kakšen tumor.To bulo pa imam že okrog 2-3 leta kar precej časa. Hvala!
Odgovor
Pozdravljeni, če še vedno otipate zatrdlino, ki se je pojavila po operaciji kile, je, ne glede na izvid ultrazvoka prav, da se ugotovi, kaj je vzrok temu. Četudi je zatrdlina benigne narave pa domnevam, da Vas zatrdlina moti in bi bilo prav, da se ukrepa. Ena od možnosti je, da se v soglasju z Vašim osebnim zdravnikom vrnete h kirurgu, ki Vas je operiral pred leti. Lepo vas pozdravljam in Vam želim vse dobro.
Izr. prof. dr. Marjetka Uršič Vršaj, dr. med.
Preberi še
Izr. prof. dr. Marjetka Uršič Vršaj, dr. med.