Zbadanje v prsnem košu

Vojka Gorjup dr. med.

Spoštovana ga.dr.Gorjup-ova,imam problem,stara sem 36 let in vsak dan me zbada pod levo dojko,in imam vsakodnevne aritmije najpogosteje zvečer ali celo ponoči.Takrat se grozno vstrašim tko da je še hu...

Vprašanje
Spoštovana ga.dr.Gorjup-ova,imam problem,stara sem 36 let in vsak dan me zbada pod levo dojko,in imam vsakodnevne aritmije najpogosteje zvečer ali celo ponoči.Takrat se grozno vstrašim tko da je še huje,ker se bojim da me bo kap,vzamem aspirin skoraj vsak dan enega velikega,kar pa so mi odsvetovali,saj ko mi vzamejo kri mi predolgo teče,nevem ali je lahko to psihičnega izvora kajti 10 let delam v strašnem stresu in ga tudi sama doživljam dan za dnem,srčnega pulza nimam že 10 let nikdar ispod 100-110 in več-pritisk je enkrat visok drugič spet prenizek,glede da imam na srcu sist.šum,in redno hodim na kontrolo za srce,ki razen šuma ne pokaže skoraj nič,nevem kaj je temu krivo? Včasih vzamem kakšen apaurin(pod zdr.predpisu) ampak meni je enako.Vem,da sem vam zastavila težko vprašanje ampak upam da me boste razumeli in mi pomagali z odgovorom oz.vašim nasvetom. Želim vam lep dan in še lepši dopust. HVALA!
Odgovor
Zbadanje pod dojko verjetno ne pomeni nič hujšega, bolečine, ki so povezane z boleznimi srca niso zbadajoče razen v primeru, da gre za vnetje osrčnika, kar pa bi se pokazalo tudi z drugimi znaki. na vprašanje glede nerednega utripa, šuma, tlaka...vam težko odgovorim zaradi premalo podatkov. Če ste opravila ultrazvok srca, mi ga lahko posredujete, potem bo odgovor bolj natančen. Sicer pa bi predlagala še pregled ščitnice, ki lahko, če je njeno delovanje moteno, povzroča podobne simptome, kot jih opisujete. Lep pozdrav
Vojka Gorjup, dr. med.
Preberi še
Vojka Gorjup, dr. med.