Zlom gležnja

Blaž Iskra dr. med.

Bimalleolareraktur sprunggelenk links mit hinterem keil. bil sem na operaciji vavstriji pa me zanima kakšna poškodba je to in kako dolgo je okrevanje. Na zunanji strani kosti imam plato z 7 vijaki,nan...

Vprašanje
Bimalleolareraktur sprunggelenk links mit hinterem keil. bil sem na operaciji vavstriji pa me zanima kakšna poškodba je to in kako dolgo je okrevanje. Na zunanji strani kosti imam plato z 7 vijaki,nanotranji kosti pa mi niso mogli z vijaki,ker je pokazalo na multi fragmentar 6-7 fragmentteilen, imam dislokation notranje kosti.
Odgovor
Pozdravljeni ! Zlomili ste si obe kosti v predelu gležnja - končni del mečnice ( lateralni maleol ) in končni del golenice ( medialni maleol ), zato bimaleolarni zlom. Okrevanje je predvidoma 3 mesece - po tem času lahko začnete nogo normlano obremenjevati, lahko pa se ta čas podaljša, v kolikor je šlo za kompliciran zlom ali kakšen zaplet po operaciji. Lep pozdrav in dobro okrevanje, Blaž Iskra
Blaž Iskra, dr. med.
Preberi še
Blaž Iskra, dr. med.