Zlom goleni

Blaž Iskra dr. med.

Pozdravljeni! 16.3.2009 sem si pri smučanju zlomila levo golen. Zlom je bil kompliciran, saj se moja kost nikakor ni hotela zarasti-več kot eno leto. Sedaj po skoraj dveh letih čakam na datum za odstr...

Vprašanje
Pozdravljeni! 16.3.2009 sem si pri smučanju zlomila levo golen. Zlom je bil kompliciran, saj se moja kost nikakor ni hotela zarasti-več kot eno leto. Sedaj po skoraj dveh letih čakam na datum za odstranitev vijakov-v goleni imam dve ploščici in mislim, da več kot 10 vijakov. Na pregledu mi je rekel, da mi bodo vijake odstranili v bolnici na Golniku, mene pa zanima koliko časa traja rehabilitacija po tej operaciji? So spet potrebne fizioterapije in koliko časa bodo spet prisotne bergle? Že vnaprej hvala za odgovor Lep pozdrav, Anja
Odgovor
Pozdravljeni ! Po odstranitvi ploščic in vijakov ( glede na to, da je kar nekaj tega materiala ) boste verjetno en mesec na berglah, vendar boste nogo lahko obremenjevali. Nato predvidevam še en mesec nekoliko zmanjšanih aktivnosti ( za vsakodnevne aktivnosti ne bi smeli imeti težav ), potem pa lahko na "polno". Praviloma dodatna fizioterapija ni potrebna. Lep pozdrav, Blaž Iskra
Blaž Iskra, dr. med.
Preberi še
Blaž Iskra, dr. med.