Zlom mrtvega zoba

Uroš Mezeg dr. dent. med.

Zdravo! Že več kot leto dni mi zobozdravik v šestico spodaj levo vstavlja zdravilo, ker imam vneto pulpo. 27.12., ko sem grizla trdo skorjo kruha, pa se mi je zob po dolgem prelomil na pol. Not...

Vprašanje
Zdravo! Že več kot leto dni mi zobozdravik v šestico spodaj levo vstavlja zdravilo, ker imam vneto pulpo. 27.12., ko sem grizla trdo skorjo kruha, pa se mi je zob po dolgem prelomil na pol. Notranja polovica se precej maje. Šla sem k dežurnemu zobozdravniku, ki pa mi je rekel, da mi on lahko zob samo spuli, za drugo pa moram k svojemu zobozdravniku. Ta pa je v bolniški in začne delati šele 7.1.. Zanima me, če je vredu, da tako dolgo čakam na svojega zobozdravnika in kaj lahko naredi z mojim zobom. Hvala za odgovor, Mateja
Odgovor
Spoštovana Verjetno ste težko pričakala svojega zobozdravnika. Dolgotrajno zdravljenje pomeni tudi hudo oslabitev zoba, še posebej če se za zaporo zoba ne uporabljajo dobri materiali, ki preprečujejo prelome krhkih sten zdravljenih zob. Zato se včasih izplača kaj doplačati saj socialno zdravstvo nudi najcenejše in s tem slabše materiale. Toliko v razmislek.
Uroš Mezeg, dr. dent. med.
Preberi še
Uroš Mezeg, dr. dent. med.