Zmanjšanje prsi reductio mammarum

Prim. asist. Erik Vrabič dr. med.

Pozdravljeni, imam 25 let in me zanima ali je zmanjšanje dojk samo samoplačniško?In koliko približno pride takšna operacija? Naj povem, da imam že od otroštva večje oprsje (85;c-d), ki me ovira pri r...

Vprašanje
Pozdravljeni, imam 25 let in me zanima ali je zmanjšanje dojk samo samoplačniško?In koliko približno pride takšna operacija? Naj povem, da imam že od otroštva večje oprsje (85;c-d), ki me ovira pri rekreaciji in nekaterem delu. Tekati sploh ne morem, ker me praveč boli in imam tudi bolečine v "križu" in prsnem košu. Po porodu otroka (1,6 leta) pa se mi je oprsje še povečalo (85-90; d-e), (dojila sem samo 4 mesece) res pa je tudi, da sem se malo zredila. Hvala za odgovor
Odgovor
Spoštovana Zmanjšanje prsi je praviloma samoplačniški poseg. Le v primerih ko velikost dojke izrazito odstopa od razmerij ostale postave in, ko povzroča objektivno dokazljive težave se lahko poseg opravi na stroške zdravstvenega zavarovanja. Cena posega v UKC Maribor, kjer osebno izvajam tovrstne posege je 2900 eurov. V ceno je všteta operacija, do tri dni bivanja v bolnišnici in kontrolni pregled po posegu. Pred posegom je potreben pregled in posvet. Preglede opravljam na Egomedu, Ulica Talcev 25, Maribor. Nanje naročajo vsak delavnik med 13:00 in 15:00 uro na številki 02 250 2400. Lep pozdrav
Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.
Preberi še
Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.