Zmanjšanje prsi

Barbara Čokl dr. med.

Lep pozdrav! glede na mojo postavo imam zelo velike prsi, zanima me kdaj ti zavarovalnica plača poseg zmanjšanja prsi. zanima me tudi kako ta poseg naredite ter kakšne so posledice(ali je možno dojen...

Vprašanje
Lep pozdrav! glede na mojo postavo imam zelo velike prsi, zanima me kdaj ti zavarovalnica plača poseg zmanjšanja prsi. zanima me tudi kako ta poseg naredite ter kakšne so posledice(ali je možno dojenje). kakšna pa je približna cena takega posega, če ga plačaš sam? zanima me tudi vaše mnenje glede takih posegov? najlepša hvala in lep pozdrav!
Odgovor
Glede plačila stroškov s strani zavarovalnice je najbolje, da povprašate pri njih. Kadar zmanjšujemo prsi, odstranimo del mlečne žleze in s tem prekinemo del mlečnih vodov, zato dojenje po tovrstnem posegu ni možno. Glede stroškov posega v primeru, da ste samoplačnik, pa se pozanimajte v ustanovi, kjer boste poseg opraviti. Za poseg se je smiselno odločiti, če se z videzom ne morete sprijazniti in še bolj v primeru, da vam pretežke dojke povzročajo težave s hrbtenico ali celo vnemanje kože pod dojkami. LP
Barbara Čokl, dr. med.
Preberi še
Barbara Čokl, dr. med.