Zmanjšanje prsi

Barbara Čokl dr. med.

Lepo pozdravljeni!Tudi jaz imam velike probleme s prsmi, ki so zame občutno prevelike(nosim moderc št.85E ali F)! Zanima me, kakšen je postopek, če bi si hotela zmanjšati prsa in koliko to stane? Koli...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni!Tudi jaz imam velike probleme s prsmi, ki so zame občutno prevelike(nosim moderc št.85E ali F)! Zanima me, kakšen je postopek, če bi si hotela zmanjšati prsa in koliko to stane? Koliko časa se potem približno okreva po operaciji? Ali to vpliva na dojenje? Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam!
Odgovor
Žal velikih prsi ne moremo zmanjšati na noben drug način kot operativno, kar pomeni da odstranimo del žleze in kože ter oblikujemo novo, manjšo dojko. Po posegu je potrebno približno teden dni počivati doma. Fizičnemu delu priporočam, da se izogibate približno 6 tednov. Glede dojenja boste našli razlago v objavljenih odgovorih na temo zmanjšanja prsi in naj navedem tudi to, da po posegu ostanejo brazgotine v področju okrog kolobarja, navpično navzdol v spodnji polovici prsi ter v obeh gubah pod prsmi. Na naši kliniki so stroški posega okvirno med 370 in 420 tisoč tolarji. LP
Barbara Čokl, dr. med.
Preberi še
Barbara Čokl, dr. med.