Zob v zdravljenju boli

Mirjam Kovačič dr. dent. med.

Pozdravljeni. Na 7 spodaj sem imel luknjo, ki pa je sam nisem zasledil, saj je bila črez dlesen. Ko sem opazil luknjo sem šel k zobozdravniku, ki mi je luknjo popravil, vstavil zdravilo in me naroči...

Vprašanje
Pozdravljeni. Na 7 spodaj sem imel luknjo, ki pa je sam nisem zasledil, saj je bila črez dlesen. Ko sem opazil luknjo sem šel k zobozdravniku, ki mi je luknjo popravil, vstavil zdravilo in me naročil za naslednjič. Čez mesec dni sem odšel spet k njemu, da zaključi zdravljenje in ugotovi, da je nekaj bilo v votlini (nalomljen živec) in takrat, ko je z iglo pobiral delce ven sem od bolečin padel v nezavest. In sedaj po mesecu dni spet bolečina in to na ugriz. Sem odšel k drugemu zobozdravniku, ki mi je rekel, da zob ni bil zdravljen in da mi je naredil plombo na živec in da upa, da bo lahko popravil. Dal mi je not zdravilo, živec potegnil ven (se mi zdi) ampak od takrat bolečina ne izgine. Sedaj po 3 dnevu po posegu imam malo zatečeno bezgavko pod brado, zob ne boli tako kot standard zobobol ampak tako čudno (ne vem kako naj razložim) ampak je pa zelo neprijetno. Prosim, za vsak odgovor in da mi poveste zakaj bolečina po posegu ne izgine. Hvala
Odgovor
Pozdravljeni! Brez rentgenske slike in pregleda težko ocenim zakaj je bolečina še prisotna. Če je zdravljenje potekalo v redu bi morala bolečina izzveneti v nekaj dneh. Včasih je lahko pooperativna bolečina po zdravljenju zobnih korenin prisotna še nekaj dni, bezgavka, če je bila prisotna od prej pa naj bi se vsaj zmanjšala v tednu ali dveh. Če se bolečina stopnjuje in bezgavka ostaja enako velika ali se veča to lahko pomeni, da zdravljenje korenin ni bilo uspešno in ga bo potrebno ponoviti. Več o zdravljenju zobnih korenin si lahko preberete na http://www.zobozdravstvo.com/zdravljenje_zobnih_korenin.html, kako poteka zdravljenje pa tudi pod rubriko storitve. Na spletni strani lahko najdete tudi video. V primeru, da se stanje v nekaj dneh ne izboljša vam svetujem ponoven obisk zobozdravnika. Lep pozdrav,
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.
Preberi še
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.