Zobne obloge

Dušan Brajović dr. dent.med.

Pozdravljeni, na zobovju sem pred kratkim opazila rjave lise. Zobozdravnik pravi, da so obloge in da niso nevarne (prva sem mislila, da je karies). Rekel je, da je potrebno odstranitev teh oblog plač...

Vprašanje
Pozdravljeni, na zobovju sem pred kratkim opazila rjave lise. Zobozdravnik pravi, da so obloge in da niso nevarne (prva sem mislila, da je karies). Rekel je, da je potrebno odstranitev teh oblog plačati in da jih tam kjer je otroška ambulanta ne odstranjujejo. Zanima me kako in kje se da to odstraniti ter če je odstanitev teh oblog boleča. Ali lahko iz oblog nastane karies?
Odgovor
Pozdravljeni! Večina splošnih zobozdravnikov lahko odstrani zobne obloge. Obloge se odstranijo z ultrasoničnim inštrumentom, ter peskanjem. Poseg je rahlo neprijeten. Ob oblogah lahko nastane karies. Lep pozdrav!
Dušan Brajović, dr. dent.med.
Preberi še
Dušan Brajović, dr. dent.med.