zobni aparat

Mirjam Kovačič dr. dent. med.

Ko so mi začeli izpadati mlečni zobje, se je zgodilo, da sem imela zob tako črn, da se je pod kleščami zobozdravnice zdrobil, ko ga je hotela izpuliti, zato se je odločila, da mi ga pusti v čeljusti i...

Vprašanje
Ko so mi začeli izpadati mlečni zobje, se je zgodilo, da sem imela zob tako črn, da se je pod kleščami zobozdravnice zdrobil, ko ga je hotela izpuliti, zato se je odločila, da mi ga pusti v čeljusti in bo izpadel, ko ga bo izpodrinil nov zob. Gre za prvi zob zgoraj na desni strani (enka). To se je sicer res zgodilo, vendar mi je zaradi tega zob zrasel nekaj milimetrov više v dlesni. Po nekaj letih sem obiskala ortodontko, ki mi je dejala, naj zob le malce masiram čez kožo in se bo sam pomaknil navzdol na pravo mesto. To se ni zgodilo, zato sem dobila zobni aparat. Nošenje tega je bilo mučno in po štirih letih je bil edini rezultat močno razširjena zgornja čeljust in tako so postali krivi vsi prvi štirje zobje. Ker me je razširjanje vedno bolj bolelo, sem prenehala nosit aparat. Sedaj, pri 23-ih pa si kljub temu želim imeti lepe zobe in me zanima ali jih je še možno spraviti na svoje mesto. Rada bi imela zobni aparat z zvezdicami, ker je menda bolj učinkovit in ne vem kje naj ga dobim in približno koliko stane. Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Odgovor
Pozdravljeni! Res je fiksni aparat bolj učinkovit, saj deluje 24 ur na dan. Zato se z njim doseže hitrejši učinek. Ortodontsko terapijo izvajajo specialisti ortodonti, večino naslovov lahko najdete v rumenih straneh telefonskega imenika, lahko pa se obrnete tudi na naš naslov, in Vam bom posredovala nekaj naslovov. Moj naslov prav tako najdete v telefonskem imeniku, imajo ga tudi v uredništvu POP TV. O ceni se boste dogovorili s specialistom ortodontom, ki si ga boste izbrali. Prvi specialistični pregled običajno stane med 10.000 in 20.000 SIT, LP
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.
Preberi še
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.