Zvin gležnja

Blaž Iskra dr. med.

Pozdravljeni! Pred enim mesece sem si poškodoval gleženj na levi nogi ni klasičen zvin kot mi pravimo včasih mislim,da gre za malo bolj komplicirano zadevo,ker sem v najbolših letih in v polni življen...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pred enim mesece sem si poškodoval gleženj na levi nogi ni klasičen zvin kot mi pravimo včasih mislim,da gre za malo bolj komplicirano zadevo,ker sem v najbolših letih in v polni življensi formi me to zelo moti saj po mesecu dni me še vedno boli in je noga zelo otečena. Zanima me ,če bi magnetna resonanca pokazala natančnost poškodbe saj jo bom opravil na svoj strošek,samo da se pozdravim. Za odgovor se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Odgovor
Pozdravljeni! Ker gre pri hujših zvinih pogosto za pridruženo poškodbo hrustanca, je magnetna resonanca vsekakor dobra diagnostična metoda, vendar pa je pomembno, da gre za kvaliteten "magnet", prav tako pa je pomembno, da ga pogleda tudi radiolog, ki ima izkušnje pri takšnih poškodbah. Lep pozdrav, Blaž Iskra
Blaž Iskra, dr. med.
Preberi še
Blaž Iskra, dr. med.