Zvin gležnja

Mag. Matej Cimerman dr. med.

Dober dan! Pred tremi meseci sem si zvil desni gleženj, dobil sem plastično longeto. Sedaj po treh mesecih je gleženj še močno zatečen. Zanima me kako bi lahko oteklino odpravil. Hvala razumevanje

Vprašanje
Dober dan! Pred tremi meseci sem si zvil desni gleženj, dobil sem plastično longeto. Sedaj po treh mesecih je gleženj še močno zatečen. Zanima me kako bi lahko oteklino odpravil. Hvala razumevanje
Odgovor
Svetujem vam da imate pri počitku nogo dvignjeno (kot kavboji na mizi). Če ste veliko pokonci, lahko uporabljate elastično ortozo, ki pa se mora pravilno prilegati. Najvažnejše pa je pridno razgibavanje in vaje za mišice.LP
Mag. Matej Cimerman, dr. med.
Preberi še
Mag. Matej Cimerman, dr. med.