Občasno zadrževanje urina nikakor ne predstavlja nevarnosti, kvečjemu ima za nas pozitivne učinke, kot je večanje kapacitete mehurja in krepitev mišic medeničnega dna.
Če pa redno zadržujete urin, s tem izzovete kar nekaj nevšečnosti. Predolgo zadrževanje lahko povzroči, da nekatere bakterije vstopijo v sečila in povzročijo infekcijo. V kombinaciji z visokim pritiskom, lahko redno zadrževanje urina v najslabšem primeru predstavlja celo tveganje za okvare ledvic.
Kronično zadrževanje urina lahko tudi povzroči, da se mehur raztegne in izgubi svojo moč, zaradi česar je oteženo uriniranje. Bolj ko je mehur poln, bolj se razteza njegovo mišično tkivo. Če te mišice kronično raztezate, se lahko elastična tkiva mehurja raztegnejo, v nekaterih primerih se tkivo zabrazgotini. Posledično se mehur ni zmožen v popolnosti izprazniti, v preostanku seča pa se lahko začnejo množiti škodljive bakterije.
Občasno zadrževanje urina torej ni nevarno, saj je mehur zelo prilagodljiv in zasnovan na način, da lahko zadrži veliko urina, vendar se morate nujno izogibati zadrževanju, ker to dolgoročno ne bo dobro za vaše zdravje.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV