Po podatkih raziskave, ki je spremljala 15 000 odraslih in je bila objavljena v enem največjih medicinskih žurnalov The Lancet, imajo danes ženske v povprečju v vsem življenjskem obdobju osem partnerjev, leta 1990 pa le štiri partnerje in tako vse bolj dohitevajo moške, ki imajo v povprečju 12 partneric. Poleg tega štirikrat pogosteje eksperimentirajo v spolnosti kot pred dvema desetletjema, tiste, ki so bolje izobražene, pa so tudi bolj nagnjene k različnim spolnim avanturam.
Profesor Kaye Wellings iz londonske šole za higiensko in tropsko medicino pravi, da so te spremembe neverjetne. ''Na nekaterih področjih spolnih praks smo opazili zmanjševanje razkoraka med spoloma, a na nekaterih drugih področjih celo, da ženske prehitevajo moške v raznolikosti svojega obnašanja. Te spremembe moramo postaviti v kontekst radikalnih sprememb v položaju žensk v družbi v zadnjih desetletjih. Zanimivo je, da so spremembe še posebej vidne pri visoko izobraženih in bolje preskrbljenih ženskah.'' Do največjih sprememb je prišlo, ko se je s feminizacijo v prejšnjem stoletju pričelo večati spoštovanje žensk in tako se je spremenila njihova vloga v družbi: povišala stopnja izobrazbe, ženske so pričele vse več delati in zasedati pomembnejša delavna mesta, saj so lahko nadzorovale svojo plodnost.
Kljub vsemu pa so ugotovili, da odrasli nimajo pogostejših spolnih odnosov kot pred desetimi leti, celo obratno. Leta 1990 so imeli moški in ženske v starostni skupini od 14 do 44 let v povprečju spolne odnose petkrat na mesec, danes pa v povprečju trikrat na mesec, kar raziskovalci pripisujejo vse hitrejšemu tempu življenja, ki povzroča, da so tudi naši urniki vse bolj natrpani in naporni.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV