Tako so zaključili, da spolnost izboljšuje kognitivne funkcije podgan v srednjih letih. Pokazalo se je namreč tudi, da so se ob prekinitvi spolne aktivnosti, prekinile izboljšave možganskih funkcij, kar pomeni, da se je učinek prekinil ob prekinitvi spolnosti. Druga študija, ki je bila objavljena lansko leto, pa je pokazala, da spolni odnosi preprečijo negativni vpliv stresa na možgane – vsaj pri miših. Strokovnjaki pa menijo, da bi bilo podobno lahko tudi pri ljudeh.
Če spolnost izboljšuje naše kognitivne funkcije, pa ni nujno, da velja tudi obratno, da imajo pametnejši ljudje več spolnih odnosov. Kot poroča spletna stran Atlantic, ta povezava ne obstaja: ''Biti pameten ne pomeni nujno, da pogosteje seksate. Pametni najstniki v resnici običajno zavlačujejo začetek njihovih spolnih aktivnosti.'' Poleg tega za višjo stopnjo inteligence ni dovolj le proizvodnja novih možganskih celic.
Psihologinja Tracey Shors je na nevrološki znanstveni konferenci povedala, da je poleg tega potrebno tudi trdo delo, ki ohranja pri življenju na novo nastale celice. ''Z vadbo, nekaterimi zdravili in spolnostjo lahko proizvajamo nove možganske celice, a za njihovo preživetje je potreben že mentalni trening. Če opravljate oboje, dobite najbolje iz obeh delov – proizvajate nove možganske celice in jih ohranjate pri življenju.''
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV